Planifikues / Back Office / No experience needed

Enpal B.V. • Tirana

  • Vollzeit

Tirana

ab sofort

Me Enpal, ne po ndjekim ëndrrën për të ndërtuar komunitetin më të madh të energjise së rinovueshme në Europë. Si e bëjmë këtë? Ne mundësojmë panelet diellore, bateritë për magazinimin e energjisë elektrike dhe karikuesin shtëpiak në këmbim të një tarife të vetme gjithëpërfshirëse. Në përputhje me moton "dixhitale, e decentralizuar dhe 100% e ripërtëritshme", zemra jonë rreh si për zhvillimin e shpejtë të një kompanie, ashtu edhe për sfidën më të madhe të brezit tonë – ndryshimet klimatike.

Kompania jonë, e ndërtuar nga sipërmarrësi Mario Kohle mbështetet nga investitorë me përvojë si Alexander Samwer (Picus Capital) dhe Lukasz Gadowski (Team Europe, Delivery Hero). Përveç kësaj, ne arritëm të sillnim në bord Princeville Climate Technology (shoqëri e financuar nga Leonardo DiCaprio, ndër të tjera) dhe Peter Rive (SolarCity). Si Unicorn-i i parë i gjelbër në Gjermani, misioni ynë është ta bëjmë energjinë e rinovueshme të arritshme për të gjithë. Bëhuni pjesë e kësaj historie suksesi dhe ndryshoni botën së bashku me ne!

Deine Aufgaben

  • Do të punoni ngushtë me ekipin për të siguruar që ofertat për klientët tanë janë sa më të mira që të jetë e mundur.
  • Planifikoni detyrat duke përdorur software-in tonë të dedikuar për planifikim. Nuk kërkohet përvojë e mëparshme – do të merrni të gjithë trajnimin e nevojshëm!
  • Krijoni oferta individuale për klientët, duke u kujdesur që çdo gjë të jetë e personalizuar sipas kërkesave të tyre.
  • Jeni pika kyçe e kontaktit për ekipin tonë të shitjes kur bëhet fjalë për ofertat, por nuk do të keni kontakte direkte me klientët.
  • Organizoni mbledhje online për ekipin dhe ndihmoni në ruajtjen e ritmit të punës.

Dein Profil

  • Keni një qasje praktike dhe dini si ta bëni punën.
  • Mund të filloni menjëherë dhe jeni të gatshëm të punoni 40 orë në javë.
  • Jeni të aftë të komunikoni në anglisht.
  • Punoni në mënyrë të strukturuar dhe gjithmonë fokusoheni në gjetjen e zgjidhjeve.
  • Ju pëlqen të punoni në ekip dhe të kontribuoni në arritjen e qëllimeve së bashku.
  • Sapo keni përfunduar studimet universitare.

What We Offer:

  • Një mjedis stimulues dhe ndërkombëtar.
  • Zhvillimi dhe perspektivat për rritje profesionale.
  • Mundësia për të ndarë idetë tuaja dhe për të qenë pjesë e një historie suksesi.
  • Paga vjetore fikse bruto prej 770.000 Lek + bonus i ndryshueshëm vjetor prej 100.000 Lek.

Weitere Informationen

Në Enpal, ne jemi krenarë për diversitetin e ekipit tonë. Asnjë vendim nuk merret në bazë të ngjyrës së lëkurës, fesë apo besimit fetar, origjinës etnike ose kombëtare, kombësisë, identitetit gjinor, orientimit seksual, aftësisë së kufizuar ose moshës, qoftë gjatë rekrutimit apo punësimit. Enpal është sinonim i  një vendi të sigurt pune dhe ndërmerr veprime kundër diskriminimit dhe ngacmimit të çdo lloji.

WAS WIR DIR BIETEN

Unbefristeter Vertrag

Attraktives Gehalt und Altersvorsorge

Überstundenausgleich

Gesundheitsvorsorge

Ein tolles Team und ein familiäres Unternehmen

Betriebsfeste, Sommerfeste, Weihnachtsfeiern und mehr

Videos
Wir glauben, dass erneuerbare Energien der Schlüssel sind, um unsere Umwelt zu schützen und die Lebensqualität von Millionen von Menschen weltweit zu verbessern. Wie das aussehen kann, seht ihr hier!

WER WIR SIND

Die Enpal Montage GmbH als unabhängige Montagegesellschaft unterstützt Enpal bei der technischen Umsetzung und dem Bau der Solaranlagen. Durch die enge Zusammenarbeit und mit mehr als 800 eigenen Monteur:innen und Elektriker:innen verfolgen wir gemeinsam das Ziel, bis zum Ende des Jahrzehnts eine Million Haushalte mit eigenen Solaranlagen auszustatten.

Erfahrungsberichte
Mohammed
Mohammed
Teamleiter

Als ich vor über einem Jahr bei Enpal angefangen habe, hatte ich zum ersten Mal das Gefühl, etwas Sinnvolles mit Zukunftsperspektive zu tun. Ich wurde mit offenen Armen empfangen und angeleitet. Mir wurde die Chance gegeben, mich zu beweisen und Karriere zu machen, in einem Unternehmen, das Deutschland eine nachhaltige Zukunft ermöglicht.

Klingt interessant?