Fillo karrierën tënde me Enpal - Specialist Back Office (pa eksperiencë të mëparshme pune)

Enpal B.V. • Tirana

  • Vollzeit

Tirana

ab sofort

Me Enpal, ne po ndjekim ëndrrën për të ndërtuar komunitetin më të madh të energjise së rinovueshme në Europë. Si e bëjmë këtë? Ne mundësojmë panelet diellore, bateritë për magazinimin e energjisë elektrike dhe karikuesin shtëpiak në këmbim të një tarife të vetme gjithëpërfshirëse. Në përputhje me moton "dixhitale, e decentralizuar dhe 100% e ripërtëritshme", zemra jonë rreh si për zhvillimin e shpejtë të një kompanie, ashtu edhe për sfidën më të madhe të brezit tonë – ndryshimet klimatike.

Kompania jonë, e ndërtuar nga sipërmarrësi Mario Kohle mbështetet nga investitorë me përvojë si Alexander Samwer (Picus Capital) dhe Lukasz Gadowski (Team Europe, Delivery Hero). Përveç kësaj, ne arritëm të sillnim në bord Princeville Climate Technology (shoqëri e financuar nga Leonardo DiCaprio, ndër të tjera) dhe Peter Rive (SolarCity). Si Unicorn-i i parë i gjelbër në Gjermani, misioni ynë është ta bëjmë energjinë e rinovueshme të arritshme për të gjithë. Bëhuni pjesë e kësaj historie suksesi dhe ndryshoni botën së bashku me ne!

Deine Aufgaben

  • Ju bashkëpunoni ngushtë me ekipin tuaj në mënyrë që të realizoni ofertat më të mira të mundshme për klientët tanë
  • Ju planifikoni punën nëpërmjet software-t tonë të planifikimit (nuk është e nevojshme të keni përvoja të mëparshme pune)
  • Ju krijoni oferta individuale për klientët tanë
  • Ju jeni pika e kontaktit për kolegët tanë të shitjes në lidhje me ofertat që krijoni, por nuk keni kontakt të drejtpërdrejtë me klientët
  • Ju organizoni takime virtuale dhe kështu kontribuoni aktivisht në ekip

Dein Profil

  • Ju keni një mentalitet praktik
  • Ju mund të na mbështesni menjëherë me 40 orë/javë
  • Dini të komunikoni në anglisht
  • Ju keni një mënyrë të strukturuar dhe të orientuar drejt zgjidhjes së punës
  • Ju pëlqen të punoni në ekip

Weitere Informationen

  • Puno në Unicorn-in e parë të gjelbër të Gjermanisë dhe merr pjesë në mënyrë aktive në revolucionin e energjisë diellore.
  • Dielli shkëlqen në të gjithë botën - në Enpal do të gjeni një ekip shumë të motivuar dhe të larmishëm me më shumë se 65 kombësi të ndryshme.
  • Fillimi juaj në Enpal - Njihuni me kompaninë dhe kolegët e ekipit tuaj ditën e parë të punës.
  • Qëndroni të përditësuar – Qoftë në takimet tona mujore apo edhe për të kuptuar se si funksionon një sistem fotovoltaik, gjithmonë do ta dini saktësisht se çfarë po ndodh.
  • Tranzicioni i energjisë funksionon vetëm nëse jemi së bashku - Në Enpal, ju mund të prisni një shpirt fantastik ekipi dhe organizime të paharrueshme.
  • Pa gabime, nuk ka përparim - Ne i japim vlerë shumë të madhe feedback-ut të vazhdueshëm dhe rritemi me kontributin tuaj.

Në Enpal, ne jemi krenarë për diversitetin e ekipit tonë. Asnjë vendim nuk merret në bazë të ngjyrës së lëkurës, fesë apo besimit fetar, origjinës etnike ose kombëtare, kombësisë, identitetit gjinor, orientimit seksual, aftësisë së kufizuar ose moshës, qoftë gjatë rekrutimit apo punësimit. Enpal është sinonim i  një vendi të sigurt pune dhe ndërmerr veprime kundër diskriminimit dhe ngacmimit të çdo lloji.

WAS WIR DIR BIETEN

Unbefristeter Vertrag

Attraktives Gehalt und Altersvorsorge

Überstundenausgleich

Gesundheitsvorsorge

Ein tolles Team und ein familiäres Unternehmen

Betriebsfeste, Sommerfeste, Weihnachtsfeiern und mehr

Videos
Wir glauben, dass erneuerbare Energien der Schlüssel sind, um unsere Umwelt zu schützen und die Lebensqualität von Millionen von Menschen weltweit zu verbessern. Wie das aussehen kann, seht ihr hier!

WER WIR SIND

Die Enpal Montage GmbH als unabhängige Montagegesellschaft unterstützt Enpal bei der technischen Umsetzung und dem Bau der Solaranlagen. Durch die enge Zusammenarbeit und mit mehr als 800 eigenen Monteur:innen und Elektriker:innen verfolgen wir gemeinsam das Ziel, bis zum Ende des Jahrzehnts eine Million Haushalte mit eigenen Solaranlagen auszustatten.

Erfahrungsberichte
Mohammed
Mohammed
Teamleiter

Als ich vor über einem Jahr bei Enpal angefangen habe, hatte ich zum ersten Mal das Gefühl, etwas Sinnvolles mit Zukunftsperspektive zu tun. Ich wurde mit offenen Armen empfangen und angeleitet. Mir wurde die Chance gegeben, mich zu beweisen und Karriere zu machen, in einem Unternehmen, das Deutschland eine nachhaltige Zukunft ermöglicht.

Klingt interessant?