Aktivitet Backoffice | Asistencë Teknike për Përgatitjen e Instalimit të Fotovoltaikut per tregun Italian | Enpal Energjia Rinovueshme ️

Enpal B.V. • Tirana

  • Vollzeit

Tirana

ab sofort

Enpal ndjek ëndrrën për të ndërtuar komunitetin më të madh të energjisë së rinovueshme në botë. Ne tregetojme impiante fotovoltaike, akumulatorë energjie dhe wallbox me një tarifë të plotë all-inclusive, duke kombinuar një tarifë të ulët elektrike ekologjike me një zgjidhje të plotë të integruar. Vetëm në Shqipëri, ne kemi një ekip prej më shumë se 250 profesionistësh shumë të kualifikuar, dhe synimi ynë është të vazhdojmë të rritemi ndjeshëm në vitet e ardhshme. Jemi vazhdimisht të angazhuar në zgjerimin e stafit tonë për të përballuar sfidat e reja dhe për të kapur mundësitë e tregut, duke mbajtur gjithmonë në qendër cilësinë e punës sonë dhe kënaqësinë e klientëve tanë.

Deine Aufgaben

 Per ekipin tone Operation po kerkojme Asistencë Teknike për Përgatitjen e Instalimit të Fotovoltaikut_Aktivitet Backoffice

Përgjegjësitë:

  • Asistence teknike për klientët në distancë, përmes video thirrjeve, për të vlerësuar realizizimin teknike të impianteve.
  • Sigurimi për respektimin e rregullave të sigurisë dhe standardeve të cilësisë së kompanisë.
  • Monitorimi i performancës së impianteve dhe pergatitja e raporteve.
  • Bashkëpunimi me ekipet e projektimit dhe zhvillimit për të implementuar përmirësime teknike.
  • Menaxhim Backofice

Dein Profil

Kërkesa:

  • Diplomë ose bachelor në Inxhinieri Elektrike ose një fushë tjetër teknike të lidhur.
  • Njohuri të mira mbi kodet e sigurisë elektrike dhe rregulloret përkatëse.
  • Aftësi të shkëlqyera në zgjidhjen e problemeve.
  • Njohuri të mira të gjuhës italiane.

Preferohet:

    • Eksperiencë e provuar si elektriçist (Rrymë e Ndërrueshme).
    • Eksperiencë në instalimin e impianteve fotovoltaike.
    • Aftësi në instalimin e inverterëve dhe paneleve elektrike për fotovoltaik.

Weitere Informationen

Çfarë ofrojmë:

  • Punësim të drejtpërdrejtë me kontratë të përhershme.
  • Paga fikse 80.000ALL/neto muaj + Bonus variabël 12.600 ALL/neto ne muaj
  • Trajnim të paguar dhe mundësi për zhvillim profesional.
  • Ambient pozitiv, stimulues dhe ndërkombëtar.
  • Mundësi për rritje dhe zhvillim profesional.
  • Mundësia për të ndarë idetë tuaja dhe për të kontribuar në një histori suksesi.

Nëse je i gatshëm të nisësh një udhëtim të jashtëzakonshëm dhe të bëhesh pjesë e suksesit tonë, dërgo CV-në tek: lavdie.asllanaj@enpal.de

Orari i punës: me kohë të plotë nga e hëna në të premten, nga ora 09:00-18:00 (fundjava pushim)

Vendi i punës: Astrit Sulejman Balluku, pranë bar Sanremo (Myslym Shyri), Tiranë.

Kontakti: 068 471 9512

La nostra filosofia

  • Verde fino al midollo - Dare forma alla rivoluzione dell'energia solare in Europa, lavorando con una grande azienda tedesca.
  • Il verde è per tutti - Contribuire a rendere l’energia rinnovabile alla portata di tutti, immediatamente e senza rischi.
  • Il sole splende in tutto il mondo - In Enpal troverai un team altamente motivato e diversificato, con oltre 65 nazionalità diverse.
  • Il meglio dei due mondi - I vantaggi che ti aspetti da una startup, offerti da un'impresa di grandi dimensioni che ha la capacità di mantenere le sue promesse.
  • Nessun errore, nessun progresso – Promuoviamo una cultura del feedback e cresciamo con il tuo contributo, impariamo dagli errori. Chi non osa, non vince.
  • Lavorate con i migliori del settore e crescete con noi: c'è spazio per le vostre idee.
  • Tutto è possibile: cerchiamo innovatori, non esecutori. Se hai un'idea, Enpal ti permette di dimostrarla, svilupparla e farla crescere.

WAS WIR DIR BIETEN

Unbefristeter Vertrag

Attraktives Gehalt und Altersvorsorge

Überstundenausgleich

Gesundheitsvorsorge

Ein tolles Team und ein familiäres Unternehmen

Betriebsfeste, Sommerfeste, Weihnachtsfeiern und mehr

Videos
Wir glauben, dass erneuerbare Energien der Schlüssel sind, um unsere Umwelt zu schützen und die Lebensqualität von Millionen von Menschen weltweit zu verbessern. Wie das aussehen kann, seht ihr hier!

WER WIR SIND

Die Enpal Montage GmbH als unabhängige Montagegesellschaft unterstützt Enpal bei der technischen Umsetzung und dem Bau der Solaranlagen. Durch die enge Zusammenarbeit und mit mehr als 800 eigenen Monteur:innen und Elektriker:innen verfolgen wir gemeinsam das Ziel, bis zum Ende des Jahrzehnts eine Million Haushalte mit eigenen Solaranlagen auszustatten.

Erfahrungsberichte
Mohammed
Mohammed
Teamleiter

Als ich vor über einem Jahr bei Enpal angefangen habe, hatte ich zum ersten Mal das Gefühl, etwas Sinnvolles mit Zukunftsperspektive zu tun. Ich wurde mit offenen Armen empfangen und angeleitet. Mir wurde die Chance gegeben, mich zu beweisen und Karriere zu machen, in einem Unternehmen, das Deutschland eine nachhaltige Zukunft ermöglicht.

Klingt interessant?